Náš penzion se nachází přímo na návsi obce Lužnice, hned proti kostelíku, pod číslem popisným 16.

 

Náš statek nemůžete přehlédnout – na návsi je jako jediný vystavený v duchu selského baroka se štítem bohatě zbodeným volutami a datací z roku 1870. Zdědili jsme ho v roce 2008 a od té doby probíhá postupná opatrná rekonstrukce, která už bude trvat zřejmě navždy :-). Snažíme se budovat citlivě s úctou k předchozím generacím, ale zároveň tak, aby se nám žilo pohodlně.

 

A jak vypadá ubytování?

 

Ubytovat se u nás můžete v nově zrekonstruované části hospodářských budov. Tato rekonstrukce byla ukončena v roce 2018. Nabízíme ubytování ve dvou čtyřlůžkových a jednom dvoulůžkovém pokoji, které jsou tématicky pojmenované Chlívek, Maštal a Sejpka. Opravdu se Vám tedy může stát, že budete ubytováni v prostorech, kde dříve bydlely naše dvě ovečky Kapitánka a Černá huba, které si během pobytu můžete nakrmit a pohladit. Nebo kde byly prostorné chlévy pro krávy a prasata.

Náš zvěřinec

Ke statku odjakživa patří zvířata a i přesto, že už u nás nenajdete býky, krávy ani prasátka, rádi Vás seznámíme s naším současným obyvatelstvem, které můžete dle libosti mazlit, drbat, nakrmit, či si vyzkoušet to pravé selské „kydání“. Na setkání s Vámi se těší:

  • Dva zlatí retrieveři Safira a Falco
  • Nefalšované kočky statkářské a lovecké Malina a Borůvák
  • Králík Rampepurďák
  • Ovečky Kapitánka a Černá huba
  • Kamerunské kozy Trubka a Trumpeta a jejich kůzlátka Strakáč a Terinka

Setkání s našimi zvířaty probíhá vždy po domluvě a to v soukromé části našeho domu. Žádné ze zvířat nemá volný přístup do části, kde se nachází ubytování (vyjma koček, ty Vás určitě přijdou okouknout 🙂 ).